Frezowanie modeli odlewniczych

Jedną z naszych usług jest frezowanie modeli odlewniczych przy pomocy wieloosiowych obrabiarek CNC. Ta forma obróbki umożliwia uzyskanie różnorakich modeli, prototypów oraz kopyt do budowy formy.

Zadzwoń do nas:

+48 663 721 031

lub napisz wiadomość

biuro@protective-foam.com

Jak powstaje model?

Finalny model powstaje poprzez obróbkę skrawaniem, czyli frezowanie bryły na wieloosiowej maszynie CNC, która gwarantuje wysoką precyzję wykonania, a także idealne odwzorowanie wszystkich wymiarów i kształtów uwzględnionych w modelu 3D. Jest to możliwe dzięki programowaniu obrabiarki CNC w postprocesorach CAD / CAM.

Z jakich materiałów wykonujemy modele?

Materiały, z których wykonujemy modele to:

  • sklejka wodoodporna – czyli kompozytowy materiał, który składa się z cienkich, krzyżujących się warstw drewna połączonych wodoodpornym klejem;
  • płyty żywiczne Ebablock – podobnie jak sklejka charakteryzują się łatwą obrabialnością, ponadto są bardzo odporne na ścieranie;
  • płyty żywiczne Ebazell – materiał bardzo lekki i łatwo obrabialny;
  • poliuretanowe płyty Prolab – wykazują wysoką odporność termiczną oraz wysoką jakością powierzchni po skończonej obróbce.

Dowolność ilości modeli w serii

Programowanie w CAD / CAM oraz frezowanie na centrach obróbczych CNC gwarantuje idealną powtarzalność modeli. Dlatego bez obaw możesz złożyć zamówienie zarówno na duże, jak i mniejsze serie.

5/5 - (2)

Krok pierwszy – przygotowanie modelu 3D

Wykorzystując zaawansowane oprogramowanie CAD, stworzymy dokładny model 3D, który będzie uwzględniał wszystkie wymiary i kształty Twojego finalnego produktu. Projektowanie CAD umożliwia również wzięcie pod uwagę twardość oraz wytrzymałość materiału, z którego będzie wykonany model.

Możesz dostarczyć nam gotowy model 3D w pliku w formatach .dxf lub .dwg. Jeśli nie masz możliwości sporządzenia modeli 3D w tych formatach, wyślij nam dokładne rysunki techniczne. Na ich podstawie sporządzimy modele 3D w CAD.

Krok drugi – zaprogramowanie maszyny w CAM

Aby uzyskać dokładne modele podczas produkcji przechodzimy do kolejnego etapu, jakim jest programowanie obrabiarki CNC w postprocesorze CAM. Proces ten polega na przeniesieniu dokładnych wymiarów i kształtów modelu 3D na ścieżki, jakie pokona kierowane przez maszynę narzędzie frezujące.

Krok trzeci – frezowanie modeli odlewniczych

W dalszej kolejności bryła, z której ma być wykonany finalny model, poddawana jest obróbce skrawaniem. Innymi słowy – kształt nadawany jest poprzez usuwanie nadmiaru materiału. Ruchy obrabiarek są niezwykle precyzyjne, dzięki czemu na fizycznym modelu odwzorowane są nawet najdrobniejsze szczegóły związane z wymiarami i kształtami.

Jesteśmy w stanie wykonać modele o sporych gabarytach, bowiem maksymalne pole robocze obsługiwane przez nasze obrabiarki wynosi 1,3×2,5m.

Kontakt

Zainteresowała Cię nasza oferta? Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami i uzyskaj interesujące Cię odpowiedzi

+48 663 721 031