Masz wieczny problem z porozrzucanymi narzędziami? Nigdy nie znajdują się ona na miejscu i nie możesz ich znaleźć? A może nie znalazłeś sposobu na bezpieczne ich przewożenie na terenie warsztatu? Rozwiązaniem są wkłady piankowe do szuflad narzędziowych zapewniające urządzeniom maksymalną ochronę i pomagające w utrzymaniu porządku. Dowiedz się, jak wykorzystać je w swoim warsztacie!

Wkłady piankowe na narzędzia

W większości warsztatów znajdziemy funkcjonalne szafki na narzędzia – odpowiadają one za prawidłową organizację przestrzeni i porządek w miejscu pracy. Wykorzystują je zarówno zawodowi mechanicy w swoich zakładach pracy, jak i amatorscy majsterkowicze w swoich garażach i piwnicach. To świetny sposób na magazynowanie zgromadzonych narzędzi – zazwyczaj wyposażone są one w kilka szuflad o różnej wysokości, usytuowane na innej wysokości. Pozwalają więc na przechowywanie zarówno małych elementów, jak i większych narzędzi.

Szafki narzędziowe zrobione są najczęściej z metalu o gładkiej powierzchni, co z jednej strony jest sporą zaletą, ponieważ są niezwykle wytrzymałe, z drugiej jednak narażają narzędzia na uszkodzenia. Warto więc wykorzystać ochronne wypełnienie, które zapewni lepszą ochronę przechowywanych elementów i przyrządów.

Wkłady piankowe na narzędzia – jakie zalety?

Wkłady do szuflad warsztatowych znakomicie chronią narzędzia i przyrządy przed uszkodzeniami podczas otwierania i zamykania szuflad obciążonych dużą masą narzędzi. Wszystko dzięki doskonałym mechanicznym i fizykochemicznym właściwościom pianki polietylenowej, która doskonale chroni przed uszkodzeniami wywołanymi wstrząsami lub drganiem oraz zarysowaniami i obiciami. Jest również niewrażliwa na wyładowania elektrostatyczne, zawilgocenie oraz nie mają na nią wpływu zanieczyszczenia znajdującymi się w powietrzu.

Pianka wykorzystywana do wykonywania wkładów może występować także w wielu różnych kolorach, co nie tylko ułatwi dopasowanie ich do stylistyki warsztatu, ale może również posłużyć jako wskaźnik ułatwiający ich segregację. Widząc dany kolor, natychmiast wiemy, jaki tym narzędzia powinien znajdować się w danej szufladzie. Pomoże to zwiększyć wydajność i uniknąć zbędnego bałaganu. Wpływa to więc również na bezpieczeństwo – przyrządy nie będą porozrzucane po całym warsztacie, przez co nie będą stwarzać zagrożenia.

Wkłady piankowe do szuflad – doskonała ochrona podczas przewożenia

Na rynku znajdziemy również wiele mobilnych modeli szafek na narzędziach, które zamontowane są na kółkach, bez problemu przetransportujemy po całym pomieszczeniu, Takie rozwiązanie pozwala mieć wszystkie niezbędne urządzenia i elementy zawsze pod ręką, niezależnie w którym miejscu warsztatu akurat mamy coś do zrobienia. Niezwykle przydatne jest to szczególnie w dużych miejscach pracy, gdzie poszczególne stanowiska są od siebie znacznie oddalone.

Podczas częstego przestawiania wózka, narzędzia są jednak narażone na uszkodzenie – obijają się o ścianki szuflad, które najczęściej wykonane są z metalu. Przyczynia się to do szybszego ich zużycia, a w przypadku wrażliwszych elementów może dojść nawet do

uszkodzenia. Aby temu zapobiec, warto wykorzystać wkłady z pianki PE, która skutecznie chroni przed obrażeniami mechanicznymi oraz wieloma czynnikami zewnętrznymi. Jest ona całkowicie odporna na ścieranie i rozdzieranie, dzięki czemu można wykorzystać ją w przypadku przedmiotów o gładkich powierzchniach, jak i ostrych zakończeniach.

Wkłady piankowe do wycinania – spersonalizowana szuflada na Twoje narzędzia

Wkłady piankowe na narzędzia możesz wykonać na miarę, dzięki czemu będziesz mieć gwarancję, że będą one dopasowane idealnie. Funkcjonalna tablica cieni to precyzyjnie wycięte w piance kontury, które swoim kształtem odpowiadają kształtowi poszczególnych narzędzi lub przyrządów używanych podczas pracy. Zapewniają im maksymalną stabilność oraz wyznaczają miejsce, w którym powinny się znajdować, co dodatkowo pomaga zachować porządek i harmonię w warsztacie.

Jeżeli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, skontaktuj się z nami. Przedstaw nam swoje wymagania, a wykonamy dla Ciebie spersonalizowane wkłady piankowe do szuflad narzędziowych odpowiadające wymiarom Twoich narzędzi. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – Protective Foam Solutions.