Wycinanie uszczelek

Uszczelki pełnią kluczową funkcję w budowie maszyn oraz w instalacjach hydraulicznych. Dlatego w trosce o szczelność i sprawne działania wszystkich systemów, w których konieczne jest ich stosowanie, oferujemy wycinanie uszczelek nożem oscylacyjnym.

Zadzwoń do nas:

+48 663 721 031

lub napisz wiadomość

biuro@protective-foam.com

Funkcje i wykorzystanie uszczelek

Uszczelki znajdują swoje zastosowanie we wszystkich instalacjach hydraulicznych – zarówno wodno-kanalizacyjnych i grzewczych, jak również tych stosowanych w budowie maszyn czy w pojazdach mechanicznych. Bez uszczelek trudno także wyobrazić sobie sprawne działanie instalacji gazowych, bowiem ich funkcją jest zapobieganie wydostawania się z instalacji cieczy lub gazów.

Dlaczego dbałość o uszczelki jest tak ważna?

Brak uszczelek albo niesprawne uszczelki w instalacji mogą doprowadzić do przeciekania lub wydostawania się powietrza na zewnątrz. To z kolei wiąże się z ryzykiem usterek – np. zalania silnika lub innych podzespołów pojazdu lub maszyny; poważnych strat finansowych – wysokich rachunków za wodę czy eksploatację instalacji; wreszcie stanowi realne niebezpieczeństwo – nieszczelna instalacja gazowa może doprowadzić do nagromadzenia się i eksplozji gazu.

Wycinanie uszczelek nożem oscylacyjnym – na czym polega?

Nóż oscylacyjny jest nowoczesnym typem głowicy montowanej do maszyn CNC. Wykorzystuje się go do cięcia materiałów, które charakteryzują się niską gęstością. Należą do nich:

  • guma, również guma zbrojona,
  • tkaniny,
  • pianki,
  • tektury.

Nóż oscylacyjny, prowadzony przez maszynę sterowaną numerycznie, gwarantuje najwyższą precyzję w utrzymaniu kształtu oraz wymiarów uszczelek. Technologia umożliwia wykonanie uszczelek zarówno w standardowych wymiarach i kształtach, jak i również pasujące do instalacji o nietypowych formach.

Nóż oscylacyjny bardzo rozszerza możliwości produkcyjne – pracuje równolegle z wrzecionem frezującym. W ten sposób komponenty wycinane są przy użyciu freza, a następnie ich końcowa warstwa docinana jest ostrzem noża.

Przyślij nam swój projekt, a my zajmiemy się wycinaniem uszczelek na wymiar!

Do produkcji uszczelek potrzebujemy ich projektu, zapisanego w pliku wektorowym, między innymi w formatach .dxf lub .dwg. Możemy również dokonać skanu uszczelki dostarczonej przez klienta i na jego podstawie sporządzić model, według którego na dalszym etapie zaprogramujemy proces produkcji.

Na podstawie modelu uszczelki programujemy ścieżki, jakie wykona ostrze podczas cięcia materiału. Maszyny CNC gwarantują idealną powtarzalność produkowanych przedmiotów. Dlatego przy masowym zamówieniu masz pewność, że każdy z detali zachowa wymiary i kształty określone w projekcie. W przypadku uszczelek ma to kluczowe znaczenie, ponieważ nawet drobne odchyły od normy mogłyby powodować nieszczelność instalacji. Gwarantujemy wyłączenie profesjonalną obsługę.

Wycinanie uszczelek – Wrocław, okolice i nie tylko! Napisz lub zadzwoń do nas i poznaj szczegóły oferty.

5/5 - (2)

Z jakich materiałów wycinamy uszczelki?

Do produkcji uszczelek wykorzystujemy płyty uszczelkarskie Gambit. Są to nowoczesne materiały, które gwarantują wysoką jakość połączeń uszczelniających. Można wykorzystywać je do uszczelniania instalacji wykonanych z różnych materiałów, a także instalacji, w których występują różne temperatury i ciśnienie cieczy lub gazów.

Dlaczego stawiamy na te produkty?

Wycinanie uszczelek na wymiar z płyt uszczelkarskich Gambit to gwarancja wysokiej jakości detali. Wszystkie materiały są wykonane z włókien aramidowych, elastomerów oraz wypełniaczy nieorganicznych. Potwierdzeniem ich jakości i wytrzymałości jest spełnienie normy ISO 9001. W zależności od tego, do jakiej instalacji mają być przeznaczone Twoje uszczelki, wybierzemy płytę, której parametry zagwarantują im odpowiednią wytrzymałość.

Wycinanie uszczelek gumowych nożem oscylacyjnym – korzyści

Wycinanie uszczelek z gumy za pomocą noża oscylacyjnego, kierowanego przez maszynę sterowaną numerycznie, daje o wiele lepsze efekty niż tradycyjne wycinanie uszczelki przy pomocy prasy. Uzyskuje się wówczas znacznie lepszą jakość krawędzi uszczelki, a także o wiele wyższą jakość detali. Dlatego uszczelki wyprodukowane tą metodą charakteryzują się znacznie dłuższą żywotnością oraz skuteczniejszą ochroną instalacji przed przeciekaniem. Ponadto maszyna CNC daje gwarancję powtarzalności, dlatego masz pewność, że uszczelki wyprodukowane nawet w wielotysięcznej serii. Wykorzystanie procesorów CAD / CAm umożliwia zaprogramowanie maszyn również na krótkie serie.

Zobacz również

Wycinanie uszczelek – najczęściej zadawane pytania

Dlaczego precyzyjne wycinanie uszczelek odgrywa ważną rolę?

Precyzja zapewnia idealne dopasowanie uszczelek, co jest kluczowe dla ich efektywności.

Z czego wycinane są uszczelki?

Uszczelki są wycinane z różnorodnych materiałów, dostosowanych do konkretnych zastosowań, doskonałym wyborem są płyty uszczelkarskie Gambit, które zapewniają wysoką jakość połączeń uszczelniających.

Jak zadbać o uszczelki po wycięciu?

Odpowiednia konserwacja uszczelek po wycięciu jest ważna, aby utrzymać ich właściwości funkcjonalne i wydłużyć żywotność. Konserwacja może obejmować przechowywanie uszczelek w odpowiednich warunkach, unikanie ekstremalnych temperatur i wilgoci, oraz stosowanie właściwych środków do ich czyszczenia i ochrony.

Jakie są zalety wycinania uszczelek nożem oscylacyjnym?

Noże oscylacyjne stosowane do wycinania uszczelek pozwalają na realizację precyzyjnych cięć, co jest kluczowe dla zapewnienia idealnego dopasowania i szczelności. Ich zastosowanie jest efektywne przy różnorodnych materiałach, co czyni je uniwersalnym narzędziem w produkcji uszczelek. Umożliwiają one wykonanie czystych i dokładnych cięć, bez względu na skomplikowanie kształtu czy grubość materiału.

<< 1 >>


Kontakt

Zainteresowała Cię nasza oferta? Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami i uzyskaj interesujące Cię odpowiedzi

+48 663 721 031