Frezowanie tworzyw sztucznych

Obecnie wiele detali, będących zarówno samodzielnymi przedmiotami, jak i elementami większych konstrukcji lub podzespołów, wykonuje się z tworzyw sztucznych. Spełniamy oczekiwania naszych klientów, oferując frezowanie tworzyw sztucznych z zastosowaniem nowoczesnych i niezwykle efektywnych maszyn CNC.

Zadzwoń do nas:

+48 663 721 031

lub napisz wiadomość

biuro@protective-foam.com

Na czym polega frezowanie tworzyw sztucznych?

Frezowanie plastiku, podobnie jak frezowanie metali czy drewna, to metoda obróbki skrawaniem. Polega ona na nadaniu blokowi z wybranego tworzywa precyzyjnego kształtu poprzez usuwanie nadmiar materiału. W trakcie procesu wykorzystujemy wysoce zaawansowane technologicznie frezarki CNC. Narzędziami skrawającymi są frezy przeznaczone do tworzyw sztucznych.

Frezowanie tworzyw sztucznych w Protective Foam Solutions

Dzięki projektowaniu w CAD, planowaniu procesu w CAM oraz frezowaniu przy użyciu maszyn CNC produkujemy dla Ciebie szereg przedmiotów, które służą ochronie narzędzi lub innych urządzeń przed uszkodzeniami, a także ułatwiają ich przechowywanie. Należą do nich tablice cieni, wkłady i opakowania ochronne, a także wkłady do walizek. Precyzja procesu pozwala nam stworzyć dokładne obrysy Twoich narzędzi, urządzeń lub przedmiotów, dzięki czemu w transporcie lub podczas przechowywania nie będą narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Jak wygląda produkcja?

Cały proces przebiega według jasno określonych punktów, na które składają się:

  • złożenie zamówienie,
  • dokonanie szczegółowych pomiarów,
  • stworzenie modelu 3D w CAD,
  • Twoja akceptacja przedstawionego projektu,
  • zaplanowanie procesu produkcji w CAM,
  • frezowanie na obrabiarce CNC.

Na końcu tego procesu otrzymasz precyzyjnie wykonane produkty, które spełnią oczekiwania, jakie w nich pokładasz.

5/5 - (2)

Frezowanie plastiku na maszynach CNC – zalety

Ogromną zaletą wykorzystania maszyn sterowanych numerycznie (CNC) jest możliwość szybkiej, dokładnej oraz powtarzalnej produkcji. Ustawienia maszyny pozostają przez cały etap produkcji takie same, dlatego każdy wyprodukowany detal wygląda identycznie. Dzięki powtarzalności unikamy sytuacji, w której część partii nadaje się na straty z powodu braków jakościowych. Projektowania modelu oraz planu wytwarzania w CAD/CAM całkowicie niweluje takie ryzyko.

Oprócz tego dużą zaletą frezowania plastiku jest to, że detal, który wychodzi z frezarki, jest już gotowym komponentem lub produktem. Nie wymaga dodatkowej obróbki, między innymi wygładzania powierzchni. Dzięki temu frezowanie w plastiku jest metodą niezwykle opłacalną, jako że generuje małe ilości materiałowych odpadów.

Frezowanie plastiku metodą CNC

Frezowanie tworzyw sztucznych wymaga sporządzenia bardzo dokładnego modelu 3D, przedstawiającego pożądany detal. Jest to wykonalne dzięki programowaniu w CAD, które umożliwia zaprojektowanie nawet najbardziej skomplikowanych kształtów w różnych rozmiarach. Kolejnym etapem jest przetworzenie tegoż projektu na sterowanie obrabiarką (programowanie w CAM). Ostatnim etapem jest obróbka na sterowanej numerycznie frezarce CNC.

Kontakt

Zainteresowała Cię nasza oferta? Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami i uzyskaj interesujące Cię odpowiedzi

+48 663 721 031