Frezowanie tworzyw sztucznych

Specjalizujemy się w precyzyjnym frezowaniu dużych, płaskich detali ze wszystkich konstrukcyjnych tworzyw sztucznych. Nasze zlecenia wykonujemy w oparciu o modele 3D (model może dostarczyć Klient lub możemy go wykonać według potrzeb). Bazując na modelach 3D, jesteśmy w stanie w prosty sposób wytworzyć detal zgody ze specyfikacją Klienta.

Najczęściej pracujemy na plikach 3D w formacie STEP – jest to standardowy format pliku umożliwiający bezproblemową wymianę informacji między różnymi środowiskami CAD.

Zadzwoń do nas:

+48 663 721 031

lub napisz wiadomość

biuro@protective-foam.com

Na czym polega frezowanie tworzyw sztucznych?

Frezowanie plastiku, podobnie jak frezowanie metali czy drewna, to metoda obróbki skrawaniem. Polega ona na nadaniu blokowi z wybranego tworzywa precyzyjnego kształtu poprzez usuwanie nadmiar materiału. W trakcie procesu wykorzystujemy wysoce zaawansowane technologicznie frezarki CNC. Narzędziami skrawającymi są frezy przeznaczone do tworzyw sztucznych.

Frezowanie tworzyw sztucznych w Protective Foam Solutions

Dzięki projektowaniu w CAD, planowaniu procesu w CAM oraz frezowaniu przy użyciu maszyn CNC produkujemy dla Ciebie szereg przedmiotów, które służą ochronie narzędzi lub innych urządzeń przed uszkodzeniami, a także ułatwiają ich przechowywanie. Należą do nich tablice cieni, wkłady i opakowania ochronne, a także wkłady do walizek. Precyzja procesu pozwala nam stworzyć dokładne obrysy Twoich narzędzi, urządzeń lub przedmiotów, dzięki czemu w transporcie lub podczas przechowywania nie będą narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Jak wygląda produkcja?

Cały proces przebiega według jasno określonych punktów, na które składają się:

 • złożenie zamówienie,
 • dokonanie szczegółowych pomiarów,
 • stworzenie modelu 3D w CAD,
 • Twoja akceptacja przedstawionego projektu,
 • zaplanowanie procesu produkcji w CAM,
 • frezowanie na obrabiarce CNC.

Na końcu tego procesu otrzymasz precyzyjnie wykonane produkty, które spełnią oczekiwania, jakie w nich pokładasz.

Frezowanie plastiku na maszynach CNC – zalety

Ogromną zaletą wykorzystania maszyn sterowanych numerycznie (CNC) jest możliwość szybkiej, dokładnej oraz powtarzalnej produkcji. Ustawienia maszyny pozostają przez cały etap produkcji takie same, dlatego każdy wyprodukowany detal wygląda identycznie. Dzięki powtarzalności unikamy sytuacji, w której część partii nadaje się na straty z powodu braków jakościowych. Projektowania modelu oraz planu wytwarzania w CAD/CAM całkowicie niweluje takie ryzyko.

Oprócz tego dużą zaletą frezowania plastiku jest to, że detal, który wychodzi z frezarki, jest już gotowym komponentem lub produktem. Nie wymaga dodatkowej obróbki, między innymi wygładzania powierzchni. Dzięki temu frezowanie w plastiku jest metodą niezwykle opłacalną, jako że generuje małe ilości materiałowych odpadów.

Frezowanie plastiku metodą CNC

Frezowanie tworzyw sztucznych wymaga sporządzenia bardzo dokładnego modelu 3D, przedstawiającego pożądany detal. Jest to wykonalne dzięki programowaniu w CAD, które umożliwia zaprojektowanie nawet najbardziej skomplikowanych kształtów w różnych rozmiarach. Kolejnym etapem jest przetworzenie tegoż projektu na sterowanie obrabiarką (programowanie w CAM). Ostatnim etapem jest obróbka na sterowanej numerycznie frezarce CNC.

Materiały, które obrabiamy to:

 • PE HD

 • płyty HIPS

 • Poliwęglan (PC)

 • PCW (PCV)

 • Poliamid (PA)

 • Poliacetal (POM)

Operacje frezowania, które wykonujemy:

 • planowanie

 • frezowanie konturów

 • frezowanie kieszeni 2,5D

 • wiercenie

 • fazowanie

 • frezowanie gwintów

Nasza obrabiarka jest wyposażona w dotykową sondę 3D Blum Novotest. Pozwala to na bardzo precyzyjne bazowanie detalu w kolejnych operacjach.

Możemy obrabiać detale do wymiaru 1500x2500mm.

5/5 - (2)

Zobacz również

Frezowanie tworzyw sztucznych – najczęściej zadawane pytania

Na czym polega frezowanie tworzyw sztucznych metodą CNC?

Jest to proces obróbki skrawaniem, polegający na nadawaniu tworzywom sztucznym precyzyjnych kształtów przez usuwanie nadmiaru materiału za pomocą frezarki CNC.

Kiedy warto zdecydować się na frezowanie materiałów sztucznych?

Frezowanie jest odpowiednie, gdy wymagana jest precyzja, powtarzalność produkcji i minimalizacja odpadów materiałowych.

Jakie tworzywa sztuczne można obrabiać za pomocą frezowania CNC?

Można obrabiać wiele rodzajów tworzyw, w tym te najbardziej popularne w przemyśle, m.in.: PCV (PVC), Dibond, Polietylen, HIPS, ABS, Plexi.

Jak przygotować pliki do frezowania tworzyw sztucznych?

Proces rozpoczyna się od stworzenia dokładnego modelu 3D w programie CAD, który następnie jest przekształcany na sterowanie obrabiarką poprzez program CAM.

<< 1 >>


Kontakt

Zainteresowała Cię nasza oferta? Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami i uzyskaj interesujące Cię odpowiedzi

+48 663 721 031