Projektowanie w CAD/CAM

Wyprodukowanie na wymiar wkładów do walizek i opakowań, tablic cieni oraz precyzyjnych detali z tworzyw sztucznych i metali  wymaga zastosowania wysoko zaawansowanej technologii w zakresie projektowania i modelowania przy użyciu oprogramowania komputerowego. W Protective Foam Solutions wykorzystujemy projektowanie CAD / CAM, dzięki którym możemy dostarczyć Ci idealnie zaprojektowane i wyprodukowane detale.

Projektowanie CAD

Projektowanie CAD to inaczej projektowanie wspomagane komputerowo (Computer Aided Design). Projektowanie w CAD polega na stworzeniu makiety, a następnie szczegółowego modelu 3D produktu, który ma zostać wytworzony. Soft służący do tworzenia projektów w CAD pozwala na wykonywanie bardzo szczegółowych i zaawansowanych obliczeń matematycznych, które uwzględniają nie tylko wymiary modelu, ale również obciążenia czy wytrzymałość materiałów.

Projektowanie CAD 3D – tworzenie zaawansowanych modeli

Modelowanie 3D umożliwia stworzenie niezwykle skomplikowanych brył. Zaawansowane oprogramowanie do projektowania w CAD pozwala uwzględnić krzywizny i inne nieregularności w kształcie. Modelowanie w CAD daje też możliwość wypracowania połączeń pomiędzy kolejnymi elementami składowymi projektowanego produktu. Inżynierowie pracujący przy projektowaniu CAD mogą wychwycić błędy, a następnie je skorygować.

Projektowanie CAD – tworzenie dokumentacji 2D

Oprócz modelingu 3D możliwe jest również stworzenie dokumentacji 2D, czyli przedstawienia wszystkich części, jakie mają składać się na finalny produkt. Dokumentacja może dotyczyć zarówno wszystkich składowych części produktu, jak również metod montażu (zawiera rysunki techniczne, schematy itp.).

Projektowanie CAM

Projektowanie CAM (czyli Computer Aided Manufacturing) jest kolejnym etapem produkcji opartej o systemy CAD / CAM. Jest to nic innego jak komputerowe wspieranie wytwarzania produktu na podstawie wypracowanego uprzednio modelu. Na czym to polega? Otóż na tym etapie produkcji integruje się procesy projektowania i wytwarzania – innymi słowy programuje się obrabiarki CNC, np. tokarki lub frezarki w taki sposób, by z idealną precyzją były w stanie odwzorować model 3D na fizycznym detalu.

Na czym polega programowanie maszyny?

Programista CAM wykorzystuje stworzony model 3D, by dokładnie zaprogramować ruchy, jakie wykona sterowana numerycznie maszyna. Niezwykle precyzyjny zakres ruchów maszyn CNC umożliwia stuprocentowe odwzorowanie modelu 3D. Na tym etapie wykonuje się również symulacje, które pozwalają wykryć ewentualne błędy lub kolizje wymagające skorygowania.

5/5 - (2)

Etap produkcji

Projektowanie CAD / CAM gwarantuje idealną powtarzalność wykonywania ruchów przez obrabiarkę CNC. Dlatego jest to metoda sprzyjająca masowej produkcji. Korzystając z usług Protective Foam Solutions, możesz zamówić wiele egzemplarzy tablic cieni, a także wkładów do walizek i opakowań, mając pewność, że otrzymasz detale o dokładnie takich samych kształtach i wymiarach.

Zobacz również

Projektowanie CAD/CAM – najczęściej zadawane pytania

Co to jest projektowanie CAD?

To projektowanie wspomagane komputerowo, obejmujące tworzenie makiety i modelu 3D produktu.

Na czym polega projektowanie CAM?

Polega na komputerowym wspieraniu wytwarzania produktu na podstawie modelu z CAD.

Czym różni się projektowanie CAM od CAD?

CAD skupia się na projektowaniu i modelowaniu, podczas gdy CAM koncentruje się na programowaniu i procesie wytwarzania.

Jakie są zalety projektowania 3D CAD/CAM?

Umożliwia ono idealną powtarzalność wykonywania ruchów przez obrabiarkę CNC, sprzyjając masowej produkcji.

<< 1 >>


Kontakt

Zainteresowała Cię nasza oferta? Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami i uzyskaj interesujące Cię odpowiedzi

+48 663 721 031