Na sprzedaż

Pianka ESD – opakowania ESD

Pianka ESD to inaczej pianka antystatyczna – czyli zapobiegająca przenoszeniu ładunku elektrostatycznego pomiędzy dwoma urządzeniami elektronicznymi. Znajduje szerokie zastosowanie w pakowaniu i transporcie sprzętu wrażliwego na wyładowania elektrostatyczne.

Jeżeli szukasz tego typu rozwiązań – w Protective Foam Solutions wykorzystamy piankę ESD, aby wykonać dla Ciebie wkłady do walizek i różnego rodzaju opakowań. Skontaktuj się z nami i sprawdź naszą ofertę.

Zadzwoń do nas:

+48 663 721 031

lub napisz wiadomość

biuro@protective-foam.com

Skontaktuj się z nami

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.
Opakowania ESD

Zastosowanie pianki ESD

Jak już wspomnieliśmy, pianka ESD nie tylko rozprasza ładunek elektrostatyczny, ale również jest miękka i nie rysuje powierzchni. I właśnie dzięki tym dwóm cechom można wykorzystywać ją do:

produkcji opakowań i wkładów ESD,

które stosuje się podczas pakowania i dystrybucji urządzeń elektronicznych.

wykładania stanowisk pracy,

przy których są pakowane lub montowane urządzenia elektroniczne.

produkcji opasek antystatycznych,

dla pracowników, które rozpraszają ładunek nagromadzony w ich ciałach,

przekładania i rozdzielania

magazynowanych urządzeń.

Czym jest pianka ESD?

Wykonana z tworzywa sztucznego pianka ESD służy jako materiał rozpraszający ładunek elektrostatyczny w magazynowaniu i transporcie urządzeń elektronicznych. Oprócz właściwości antystatycznych pianka ESD charakteryzuje się również miękkością, dzięki czemu nie rysuje powierzchni urządzeń wykonanych z delikatnych materiałów – najpopularniejszym przykładem będą tu ekrany LCD.

Dlaczego ochrona antystatyczna jest tak ważna?

Wiele urządzeń elektronicznych, szczególnie tych, które zawierają układy scalone, jest bardzo narażonych na wyładowania elektrostatyczne, czyli nagły i chwilowy przepływ prądu. W większości przypadków są one dla człowieka niezauważalne, jednak w co wrażliwszych przypadkach urządzeń elektronicznych mogą spowodować częstsze występowanie usterek lub nawet całkowitą awarię. Zastosowanie pianki ESD niweluje występowanie wyładowań, zapewniając bezpieczeństwo urządzeń elektronicznych, które są przygotowywane do wysyłki lub magazynowania.

Miniaturyzacja – zwiększone ryzyko uszkodzeń w wyniku wyładowań

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, że obecnie w galopującym tempie postępuje miniaturyzacja układów i podzespołów w elektronice. Niestety sprzyja to poważniejszym uszkodzeniom w wyniku wyładowań elektrostatycznych, co może prowadzić do dużych strat finansowych. Dlatego pianka ESD jest dziś w produkcji i dystrybucji urządzeń elektronicznych w zasadzie niezbędna.

Pianka ESD w Protective Foam Solutions

Zajmujemy się produkcją między innymi wkładów do walizek oraz opakowań ochronnych. Specjalnie na Twoje zamówienie wykonamy wkłady do opakowań lub walizek, które idealnie będą odpowiadały kształtom i rozmiarom Twoich urządzeń elektronicznych. Przed przystąpieniem do produkcji za pomocą programowania w CAD sporządzamy dokładny model 3D opakowania. Po Twojej akceptacji przystępujemy do produkcji przy użyciu nowoczesnych, precyzyjnych obrabiarek CNC. W zależności od gabarytów i masy Twoich urządzeń zastosujemy odpowiednią gęstość pianki ESD, tak aby jej wytrzymałość była na dostatecznym poziomie. W PFS oferujemy pianki ESD w kolorach różowym i czarnym.

5/5 - (3)

Zobacz również

Pianki ESD – najczęściej zadawane pytania

Czym jest pianka ESD?

To materiał wykonany z tworzywa sztucznego, który służy do rozpraszania ładunku elektrostatycznego, szczególnie w magazynowaniu i transporcie urządzeń elektronicznych.

Co to jest antystatyczność?

Jest to właściwość materiału, która zapobiega gromadzeniu się ładunku elektrostatycznego. Pianki antystatyczne są kluczowe w ochronie urządzeń elektronicznych przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wyładowania elektrostatyczne.

Jakie właściwości ma pianka antystatyczna?

Oprócz rozpraszania ładunku elektrostatycznego pianka jest miękka i nie rysuje powierzchni delikatnych materiałów, takich jak ekrany LCD.

Do czego wykorzystuje się opakowania ESD?

Używane do pakowania i dystrybucji urządzeń elektronicznych, wykładania stanowisk pracy oraz do produkcji opasek antystatycznych.

<< 1 >>


Kontakt

Zainteresowała Cię nasza oferta? Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami i uzyskaj interesujące Cię odpowiedzi

+48 663 721 031