Zabezpieczanie przedmiotów w transporcie – wykorzystaj doskonałe właściwości pianki polietylenowej

Uszkodzenie towaru podczas przewożenia to problem częstszy niż mógłby się wydawać, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie ładunku podczas transportu. Sprawdź, jak możesz wykorzystać do tego piankę polietylenową i jakie doskonałe efekty możesz uzyskać, stawiając na wypełnienia i opakowania piankowe. W Protective Foam Solutions przygotujemy dla Ciebie spersonalizowane wkłady, dzięki którym zapewnisz maksymalną ochronę przewożonych przedmiotów.

Zabezpieczenie towaru podczas transportu – dlaczego jest takie ważne?

Prawidłowe zabezpieczenie ładunku podczas przewożenia pozwala uniknąć znacznych strat finansowych. Przedmioty w czasie transportu narażone są na uszkodzenie niezależnie od środka transportu. Dochodzi tu do mocnych wstrząsów, przez co istnieje niebezpieczeństwo odkształceń i ścierania. Zwłaszcza odczuwalne jest to przy różnego rodzaju artykułach wykonanych z delikatnego materiału. Nikt nie chciałby, aby na miejscu dostawy okazało się, że część towaru jest zniszczona i do niczego się nie nadaje. Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą zdaje sobie sprawę, że nie można sobie pozwolić na takie straty.

Musimy więc zadbać o zabezpieczenie ładunku zarówno w transporcie wewnątrz zakładu, jak i w transporcie drogowym. W tym celu najlepiej zastosować wypełnienia piankowe i opakowania piankowe ochronne – w ten sposób zagwarantujemy doskonałą ochronę przewożonych przedmiotów.

Wypełnienia piankowe i opakowania piankowe ochronne – doskonały sposób na zabezpieczenie ładunków

Stosować możemy różne sposoby zabezpieczenia ładunku podczas transportu, jednak dzisiaj przedstawimy najefektywniejszy i wyróżniający się najwyższą skutecznością. Mowa o wypełnieniach piankowych, które umożliwią bezpieczny transport wewnętrzny lub zewnętrzny wszystkich wrażliwych produktów – niezależnie od rodzaju, gabarytów, czy materiału, z jakiego zostały wykonane. To niezwykle uniwersalne rozwiązanie będące doskonałą alternatywą dla używanego powszechnie styropianu.

Wypełnienia piankowe do opakowań służą do tego, by idealnie wypełnić przestrzeń pomiędzy ścianami opakowania a transportowanym produktem. Niwelowanie jakiejkolwiek możliwości przemieszczania się towarów w jego wnętrzu zapobiega obiciom i otarciom detali, całkowicie eliminuje wstrząsy i zapewnia odporność na uszkodzenia spowodowane naprężeniem.

Pianka polietylenowa nadaje się świetnie także do przewożenia różnego rodzaju sprzętu, dlatego przyda się w przypadku wielu firm, oferujących usługi dojeżdżając do klienta. Maszyny potrzebne do działalności przy zachowaniu odpowiedniej ochrony służyć będą dłużej i zachowają swoje właściwości. Wrzucając je niechlujnie na pakę swojego busa, prosimy się o kłopoty – cenny sprzęt może ulec uszkodzeniu, co będzie wiązało się z wysokimi kosztami. Warto więc zadbać o odpowiednie opakowanie z pianki, które doskonale przeciwdziała uszkodzeniu narzędzi czy urządzeń elektrycznych.

Zabezpieczenie ładunku – dlaczego warto wybrać piankę PE?

Doskonałe właściwości pianki PE pozwalają na świetne zabezpieczenie ładunku w transporcie. Co sprawia, że zapewnia ona tak doskonałą ochronę?

Pianka polietylenowa PE wyróżnia się przede wszystkim bardzo wysokim poziomem absorbowania wstrząsów, przez co sprawdza się podczas przewozu wrażliwego towaru. Zapewnia świetną ochronę nawet podczas dużych wstrząsów i drgań. Nie będzie także problemu ze sterylnymi warunkami, których mogą potrzebować niektóre przedmioty – pianka PE nie przepuszcza powietrza, a co za tym idzie znajdującego się w nim pyłu. Nie wchodzi ona również w żadne reakcje chemiczne z innymi materiałami, przez co nie będzie w żaden sposób oddziaływać na towary. Dzięki temu świetnie sprawdzi się także jako opakowania do produktów spożywczych.

Korzystając z tego materiału, zapewniamy sobie także bezpieczeństwo, ponieważ jest on niepalny. Charakteryzuje się również antystatycznością, co daje możliwość transportu sprzętu elektronicznego. Zabezpieczymy nowoczesny sprzęt podatny na wyładowania elektrostatyczne, chroniąc jego podzespoły przed uszkodzeniem.

Wszystkie powyższe cechy sprawiają, że opakowania i wypełnienia piankowe zapewniają znacznie lepsze efekty niż inne metody zabezpieczenia ładunków. Coraz częściej zastępują one styropian, przewyższając go znacznie właściwościami mechanicznymi i fizykochemicznymi.

Pianka polietylenowa do zabezpieczenia przedmiotów w transporcie

Zabezpieczenie towaru pianką XPE – skorzystaj z ofert Protective Foam Solutions

Jeżeli szukasz najwyższej jakości produktu, to posiadamy dokładnie to, czego potrzebujesz W naszej ofercie znajdziesz pianki polietylenowe sieciowane XPE w różnych grubościach, które dostosujesz do swoich wymagań i specyfikacji przewożonego sprzętu lub towaru. Piankę w kolorze czarnym zamówisz o grubości od 10 mm bez ograniczeń wysokości, natomiast dwukolorowy materiał oferujemy w standardowych grubościach 30 mm, 35 mm, 40 mm oraz 50 mm.

Dostępne warianty kolorystyczne to:

  • czarno-niebieskie,
  • czarno-czerwone,
  • czarno-pomarańczowe,
  • czarno-żółte,
  • czarno-zielone.

Jesteśmy w stanie sporządzić precyzyjny model 3D, korzystając z programowania w CAD – dokładnie określając wszystkie wymiary przedmiotu, który zamierzamy włożyć do opakowania lub transportować w walizce. Dzięki temu będziemy w stanie wykonać obrys odpowiadający wymiarom i kształtom Twoich towarów. Idealnie dostosowane wypełnienie to gwarancja najwyższej ochrony.

Zgłoś się do nas już dziś, a zaprojektujemy specjalnie dla Ciebie wypełnienia z nowoczesnej pianki zapewniające doskonałą ochronę podczas przewożenia i przechowywania różnego rodzaju produktów i narzędzi. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – Protective Foam Solutions.

 

Zobacz inne artykuły:

Różnice między pianką PE a pianką EVA

ARPLANK – polietylenowa pianka niesieciowana

Pianka Plastazote – czym wyróżnia się najlżejsza usieciowana pianka?