Najlepszy sposób na organizację szuflad i półek – wkłady piankowe i tablice cieni

Utrzymanie porządku w miejscu pracy, domowym warsztacie czy pracowni to ciężkie zadanie. Zagracone szuflady i półki to bardzo częste zjawisko, które przyprawia o ból głowy. Jak poradzić sobie z takim problemem? Najlepiej wykorzystać do tego wkłady piankowe i tablice cieni – takie rozwiązanie pozwala na doskonałą organizację oraz ochronę przechowywanych przedmiotów. Dowiedz się więcej, jak skutecznie je wykorzystać, i jakie korzyści wynikają z ich korzystania  – zapraszamy!

Czym są tablice cieni?

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest tablica cieni – to specjalna pianka z wyciętymi kształtami narzędzi, które są używane na określonym stanowisku pracy. Kolorowe tło konturów pomaga w utrzymaniu ładu i szybko wskazuje na brakujące narzędzie. W miejscach, gdzie prace są podzielone na różne strefy lub są kojarzone z konkretnymi procesami produkcyjnymi, używa się kolorystycznie kodowanych tablic cieni, które ułatwiają organizację.

Tablice cieni – jak wykorzystać w organizacji szuflad i półek?

Taką tablicę cieni możemy wykorzystać jako świetne wypełnienie półki. Powiedzmy, że mamy zestaw narzędzi o różnych rozmiarach i zależy nam na ich odpowiednim przechowywaniu i łatwym dostępie. Dzięki odpowiednio wykonanemu wkładowi piankowemu każdy element będzie miał swoje konkretne miejsce – wycięty precyzyjnie kontur pozwoli odłożyć wyłącznie prawidłowy komponent. Zawsze wiedzieć będziemy gdzie szukać interesującego nas przedmiotu. Koniec z bałaganem i koniecznością przerzucania narzędzi z szafki do szafki.

Wkłady piankowe świetnie sprawdzają się także w szufladach często wykorzystywanych do przechowywania różnego rodzaju narzędzi w warsztatach. To dobry sposób, aby cały potrzebny sprzęt był zawsze pod ręką w wyznaczonym dla niego miejscu. Nie będzie też możliwości wrzucenia zbyt dużej ilości przedmiotów do szuflady, powodując jej zagracenie – tutaj wszystko ma swoje wyznaczone miejsce.

Kolorowa pianka – sposób na klasyfikację narzędzi

Największy problem występować może w większych pracowniach i zakładach, gdzie mamy do czynienia z większą ilością narzędzi i elementów. Znajdujemy jakiś sprzęt i w pierwszej chwili ciężko określić, gdzie właściwie powinien się on znajdować, a otwieranie poszczególnych szuflad może być karkołomnym przedsięwzięciem. Tu z pomocą przychodzą kolory – bardzo prosty, ale niezwykle skuteczny sposób na segregację.

Wykorzystując kolory do oznaczenia różnych kategorii narzędzi, łatwo zidentyfikować ich przeznaczenie i miejsce, w którym powinny się znajdować. Ludzki mózg szybko przetwarza informacje wizualne, dzięki czemu kolorowa pianka pozwala na błyskawiczne rozpoznanie tego, co jest ważne, co pozwala pracownikom szybciej podejmować decyzje i zachować porządek w firmie.

Gdy wszyscy członkowie zespołu znają klasyfikację, komunikacja staje się bardziej spójna, co zmniejsza ryzyko nieporozumień. Estetycznie uporządkowane miejsce pracy, gdzie kolorowe oznaczenia tworzą harmonijny system, może poprawić samopoczucie pracowników, co przekłada się na większą produktywność. Temat ten rozwinęliśmy w naszym innym wpisie „Maksymalna organizacja przestrzeni, dzięki wkładom piankowym”.

Tablice cieni w zakładzie pracy – jakie zapewniają korzyści?

Odpowiednia organizacja narzędzi przy pomocy tablicy cieni zapewnia wiele dobrego dla firmy i jej pracowników. Przede wszystkim szybkie rozpoznanie i dostęp do poszczególnych przyrządów i akcesoriów. Dzięki wkładom piankowym w szufladach narzędzia są łatwe do zidentyfikowania poprzez ich kontury. Umożliwia to szybkie znalezienie potrzebnego przedmiotu i zwrócenie go na odpowiednie miejsce po zakończeniu pracy. Przekłada się to na porządek w miejscu pracy oraz zwiększa bezpieczeństwo – nie występuje problem z porozrzucanymi przedmiotami stanowiącymi zagrożenie, jeśli nie znajdują się na swoim miejscu.

Doskonała ochrona narzędzi

Kolejnym ważnym aspektem jest ochrona narzędzi. Dobre przechowywanie przedmiotów w miejscach przeznaczonych dla nich zapobiega ich uszkodzeniu – pomagają w tym doskonałe właściwości pianki PE, która zapewnia zabezpieczenie przed uszkodzeniami wywołanymi wstrząsami lub drganiem, wyładowaniami elektrostatycznymi, zarysowaniami i obiciami, zawilgoceniem oraz zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu.

Odpowiednie rozmieszczenie

Duża dowolność w personalizacji i oznaczeniach wkładów do szuflad i szafek pozwala dostosować rozmieszczenie narzędzi na tablicy w zależności od częstotliwości ich użycia lub zastosowania. Narzędzia, z których korzystamy częściej, umieszczamy w bardziej dostępnym miejscu, podczas gdy te mniej używane mogą być trochę dalej.

Lepszy nadzór nad narzędziami

Nadzór nad narzędziami to istotny aspekt w wielu branżach i miejscach pracy, zapewniający wydajność, bezpieczeństwo oraz oszczędność. Używając wkładów piankowych od razu mamy informacje, że przedmiot zgubił się lub jest nieprawidłowego przechowywany, jeśli nie znajduje się w wyznaczonym miejscu. Pomaga to w rejestrowaniu i klasyfikacji oraz śledzeniu ich dostępności i stanu.

Podsumowując, tablice cieni to nie tylko sposób na porządek w narzędziach, ale również na zwiększenie efektywności pracy, oszczędność czasu i lepsze zabezpieczenie sprzętu.

Spersonalizowane wkłady do szuflad i na półki – wszystko dla Twoich potrzeb

Materiał, z jakiego wykonane są wkłady piankowe, jest łatwy w obróbce, dzięki czemu bez problemu możemy uzyskać interesujące nas kontury. Oznacza to, że można wykorzystać je dla dowolnego sprzętu, niezależnie czy jest to zestaw śrubokrętów o różnych rozmiarach, czy zaawansowany aparat fotograficzny. Dzięki właściwościom pianki PE mamy gwarancję doskonałej ochrony. Tablice wykonywane są po dokonaniu wcześniejszych pomiarów, a następnie wykonaniu odpowiednich cięć z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.

W Protective Foam Solutions stosujemy wysoko zaawansowaną technologię projektowania i modelowania wykorzystując nowoczesne oprogramowanie komputerowe. Używamy projektowania CAD/CAM, dzięki któremu możemy dostarczyć Ci idealnie zaprogramowane i wyprodukowane detale, uwzględniając krzywizny i inne nieregularności w kształcie. Dzięki temu możesz zamówić tablicę cieni z miejscem na jakiekolwiek urządzenie, które chcesz przechowywać.