Tablice cieni do wózków narzędziowych – sposób na porządek w miejscu pracy

Uporządkowanie narzędzi przy stanowisku pracy nie tylko pozwala na lepszą wydajność i wygodę, ale jest także gwarantem bezpieczeństwa. Porozrzucane akcesoria często stanowią zagrożenie w miejscu pracy lub domowym warsztacie. Konieczność ciągłego szukania konkretnego urządzenia jest też niezwykle frustrująca oraz przyczynia się do utraty cennego czasu. Wykorzystaj tablice cieni do wózków narzędziowych, aby wyeliminować ten problem i zapewnić dodatkowo ochronę swoim narzędziom.

Wózki narzędziowe – zwiększ organizację pracy

Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu porządku w warsztacie oraz zwiększeniu wygody podczas pracy, to świetnym rozwiązaniem okażą się wózki narzędziowe. Zapewniają one mnóstwo miejsca, a do tego są w pełni mobilne. Dzięki temu, że wszystkie narzędzia będziesz mieć zawsze pod ręką w jednym miejscu, bez problemu będziesz mógł je znaleźć, co przełoży się na szybkość wykonywanej pracy. Zaoszczędzisz także miejsce w warsztacie na półkach i innych szafkach. Dobrze dobrany wózek narzędziowy posłuży również jako schowek na ochronną odzież roboczą, czyli rękawiczki czy gogle.

Wózki narzędziowe z tablicami cieni

Dopasuj wózek narzędziowy do swoich potrzeb

Na rynku dostępne są przeróżne modele wózków narzędziowych dostosowanych gabarytami do wielu różnych zakładów i warsztatów. Od małych poręcznych skrzynek po praktycznie jeżdżące szafy mogące pomieścić mnóstwo sprzętu. Wynika to z szerokich potrzeb zależnych od specyfiki pracy w danym zakładzie produkcyjnym czy warsztacie mechanicznym. Ponieważ producenci starają się jak najlepiej dostosowywać oferowane produkty do potrzeb klientów, wózki narzędziowe sprawdzą się tak naprawdę w każdych okolicznościach, pomagając w organizacji pracy – niezależnie od rodzaju i wielkości zakładu.

Większość modeli posiada także funkcjonalne szuflady, do których możemy dodatkowo wykorzystać wkłady z pianki, aby idealnie wypełnić przestrzeń pomiędzy ścianami a przechowywanym urządzeniem. Dodatkowo w takiej mobilnej szafce każde narzędzie ma swoje specjalne miejsce, co znacznie zwiększy komfort pracy oraz pomoże w kontrolowaniu stanu posiadania.

Tablice cieni w wózkach narzędziowych

Wkłady do wózków narzędziowych z pianki PE – jakie zapewniają korzyści?

Wykorzystując wózek narzędziowy w celu transportowania narzędzi po dużym obszarze, narażasz je na uszkodzenia spowodowane wstrząsami i obiciami i otarciami. Może to być szkodliwe dla wszystkich urządzeń, szczególnie tych elektronicznych. Świetnym rozwiązaniem jest więc zastosowanie wykonanych na miarę wkładów ze specjalnej pianki.

Tak wykonana tablica cieni w szufladzie sprawia, że narzędzia mają swoje konkretne miejsce dokładnie odwzorowane na wymiar w postaci wyciętych w piance konturów. Po pierwsze każde urządzenie odkładane jest zawsze na tę samą pozycję, co pozwala bez problemu je później znaleźć, a po drugie przechowywane w tablicy cieni narzędzia są mocno umocowane i nie obijają się o ścianki podczas przewożenia wózka. Tak przechowywane akcesoria będą miały także stałą ochronę przed kurzem i zabrudzeniami.

Narzędzia poukładane w wózkach z tablicami cieni

Właściwości wkładów do wózków narzędziowych z pianki PE

Do wykonywania wkładów do wózków narzędziowych wykorzystywana jest pianka PE. Polietylen to materiał niezwykle odporny na ścieranie, neutralny chemicznie, stanowiący doskonałą izolację przed uszkodzeniami. Wszystkie te właściwości powodują, że wkłady z pianki polietylenowej doskonale zabezpieczają sprzęt przed:

  • zakurzeniem i zwilgotnieniem,
  • uszkodzeniami wywołanymi uderzeniami i wstrząsami,
  • zarysowaniami i obiciami,
  • różnego rodzaju zanieczyszczeniami z powietrza.

Uporządkowane narzędzia w wózkach, dzięki tablicom cieni – efekt przed i po

Produkując tablice cieni w Protective Foam Solutions, stosujemy piankę w dwóch różnych kolorach – tło pod obrysem narzędzia występuje w jaskrawej barwie, co sprawia, że kontur jest zdecydowanie lepiej widoczny. Znacznie ułatwia to odróżnienie konkretnego kształtu i szybkie odłożenie urządzenia na miejsce.

Barwy mogą także posłużyć w segregacji urządzeń po ich zastosowaniu czy rodzajach. W dużych zakładach pracy konkretny kolor może oznaczać także dany dział, dzięki czemu natychmiast będzie można zidentyfikować, skąd pochodzi walizka lub wózek z narzędziami.

Już dziś możesz zamówić spersonalizowaną tablicę cieni od Protective Foam Solutions. Zwiększ funkcjonalność swojego wózka narzędziowego, korzystając z naszych usług – zapraszamy.

Tablice cieni do wózków na narzędzia Pukładane narzędzia w tablicach cieni w wózkach narzędziowych

Zobacz inne artykuły:

Tablice cieni a system 5S – jak wykorzystać je do zwiększenia wydajności?

6 korzyści, jakie niesie stosowanie piankowych wkładów na narzędzia – tablic cieni

Najlepszy sposób na organizację szuflad i półek – wkłady piankowe i tablice cieni